Jdi na obsah Jdi na menu
 


CHCI CHOVAT DŮDLY

 MÁM ZÁJEM CHOVAT LABRADOODLE, JAK NA TO ?

 

Skvělé !!!  Projekt "Laradoodle klub"  Vás hledá !!!

- Jste tedy majitelem feny/psa pudla velkého s PP jakékoli barvy?

a nebo

- Jste majitelem labradorského retrívra s PP jakékoli barvy?

 

Chov labradoodle standard v projektu ELVA HELP se totiž řídí pravidly, ve kterých hledáme zdravé a povahově vhodné jedince. Jejich spojení deklarujeme testy DNA (asistuje veterinární lékař). Jejich rodokmeny zanášíme do knihy předků. Štěňatům pak klub vystavuje tak zvaný Seznam předků (obdoba rodokomenu), štěňátka tetujeme do ucha, máme vlastní řadu číslic a označení pro generace - vydává klub. Zda je jedinec chovný musí potvrdit klub. Partnery ke krytí musí nejprve potvrdit hlavní chovatel klubu - poradce chovu. 

Testy potvrzující zdraví musí pes absolvovat u veterináře, jde například o RTG kyčelních kloubů. Povahové vlastnosti musí deklarovat majitel zkouškou psa ZOP, nebo testem terapeutického psa - lze i u ELVA HELP z.s. .

PROSÍME VOLEJTE PANÍ ANDREU TVRDOU NA 607725304, VŠE VÁM VYSVĚTLÍ - RÁDI VÁS ZAŘADÍME MEZI CHOVATELE, PODMÍNKA JE JEN DODRŽOVAT PRAVIDLA TOHOTO CHOVU !

Je třeba ale upozornit, že průměrně v projektu máme jen 1 vrh ročně !  

Primární je kvalita a projekt je tu v prvé řadě pro potřeby humanitární a sociální kynologie, nikoli pro množení psů a nesmyslnou podporu módních vln v chovu psů. 

 

-------------------------------------------------------------------------

! ! ! ! ! !

Jelikož opakovaně někteří lidé volají s tím, že mají doma zaručeně štěňata labradoodle a chtějí od klubu např podporu k prodeji štěňat, či vystavit potvrzení o tom, že jde o důdly a podobně, bez jakéhokoli naplnění uvedených pravidel (???!!!!!) - jsme nuceni zde otisknout následující text a doufáme že bude všem srozumitelný :

 PŘÁTELÉ, LABRADOODLE NEVZNIKÁ TÍM, ŽE VAŠI FENKU PUDLA ZARUČENĚ NAKRYL LABRADOR OD VEDLE !!!!! TAKTO VZNIKLÁ ŠTĚŇÁTKA JSOU PROSTĚ KŘÍŽENCI PUDLA O KTERÝCH VY TVRDÍTE, ŽE OTEC JE LABRADOR... CHOV LABRADOODLE V EVIDOVANÉM PROJEKTU MÁ SVÁ PRAVIDLA - STEJNĚ TAK, JAKO CHOV JINÝCH, JIŽ UZNANÝCH, PLEMEN.... TAKŽE TAKTO VZNIKLÁ ŠTĚŇÁTKA VÁM NÁŠ KLUB-PROJEKT NEBUDE PROPAGOVAT JAKO DŮDLY, A ANI TAKTO VZNIKLÉ JIŽ ODROSTLÉ KŘÍŽENCE VÁM NEBUDOU ŽÁDNÍ ŘÁDNÍ LABRADOODLOVÉ NAKRÝVAT A POMÁHAT VÁM TAK MNOŽIT NEOVĚŘENÉ KŘÍŽENCE - TAKOVÝCH NEŠŤASTNÍKŮ JSOU PLNÉ ÚTULKY !!!

Děkuji za pozornost. Andrea Tvrdá, Labradoodle klub