Jdi na obsah Jdi na menu
 


úprava srsti

Labradoodle má mít výzor sportovně elegantního, bystrého a zároveň roztomilého psa.

Pro běžnou údržbu srsti potřebujete kartáč a hřeben, hřebenem musíme česat vždy až od kůže směrem ven, jinak by "nelínající" typ srsti vytvářel po povrchu kůže povlak odumřelé srsti a následně i mohutné knoty po celém těle psa. Pokužívat hřebene a kartáče je nutno minimálně 1x za 14 dní jako důkladnou údržbu. (při výchově štěňátka samozřejmě štěně učíme klidu pri česání jen pozvolna cca 5 minut denně - štěněcí srst se neknotuje tak jde opravdu jen o "výcvik" - ovšem velmi nutný, není nic smutnějšího než dospělý pes který se zmítá a urputně brání doteku kartáče  :-)  )

Úprava srti labradoodla se nemá suplovat  úpravou na pudla, knírače nebo teriera.

Jakýkoli zásah do srsti je vždy oblý. Srst je po celém těle přibližně stejně dlouhá. Helma na hlavě nesmí působit dojmem pudlí korunky - je oblá a široká, hlava má kulatý výzor - "na medvídka". Vyholené části těla jsou značeny růžově. Zelená značí dlouhé chlupy = vlajka. Detail tlapky odhaluje že mezi prstíky a polštářky je srst vystřihována., tlapka sama se neholí. Základní náčrt siluety labradoodla je oranžový.

Pracovně vedený labradoodle snese s grácií 3x do roka strojkem oholit na délku 1 cm po celém těle, průběžně dostříhávat (6x do roka) srst okolo očí, pod ocáskem a na prstech (tlapkách) + kontrola drápků s kontrolou srsti v uších či okolo ušního otvoru - tedy ryze praktické zásahy s pohledu hygieny a zdraví psa.

 

Obrazek

 

FOTODOKUMENTACE STŘIHOVÉ ÚPRAVY

DETAIL HLAVY:

Obrazek  

Obrazek

Obrazek

 

DETAIL CELÉHO TĚLA V POSTOJI:

Obrazek

 

V POHYBU:

Obrazek

 

A TAKÉ ZEZADU:

Obrazek

 

ZKUŠENÍ STŘIHAČI JISTĚ DOVEDOU VAŠEHO LABRADOODLA PODLE TOHOTO NÁVODU UPRAVIT TAK ABY REPRESENTOVAL !!!

***

**

*